Ako efektívne nadviazať kontakty na našom nadchádzajúcom Summite Slovak Global Network?

V dnešnom svete je skrátka potrebné mať dobré profesionálne kontakty, bez ohľadu na to, či ste junior alebo CEO. Summit Slovak Global Network prezentuje skvelú príležitosť na rozšírenie vašej siete. Ako teda správne networkovať?

  • Buďte autentickí

Nie je dôležité, koľko vizitiek rozdáte, ale skôr aké vzťahy nadviažete. Buďte úprimní, zaujímajte sa o ostatných a nesústreďte sa primárne na seba.

  • Zamerajte sa na kvalitu

Nemusíte hovoriť s každým. Namiesto toho upriamte pozornosť na tých, ktorí sú pre vás najdôležitejší. Rozhovor do hĺbky iba s pár ľuďmi môže byť cennejší ako povrchný rozhovor so všetkými.

  • Buďte ochotní pomôcť

Networking nie je len o získavaní, ale aj o dávaní. Ponúknite svoju pomoc, rady alebo odporúčania.

  • Rozpoznajte skupinovú dynamiku

Keď vidíte dve alebo tri osoby, ktoré stoja veľmi blízko k sebe a sú zahĺbené do rozhovoru, je to znamenie “uzavretej” skupiny. Pripojenie sa k takému rozhovoru môže byť vnímané ako vtrhnutie a môže byť ťažké sa integrovať.

Na druhej strane, ak vidíte dvojicu alebo trojicu, ktorá stojí v otvorenej formácii (t.j. tak, že by medzi nich mohla vniknúť ďalšia osoba), je to vstupná brána! Sú otvorení k pridaniu ďalšej osoby a radi vás privítajú do rozhovoru.

Networking je skutočne umenie, ktoré si vyžaduje prax. S týmito tipmi budete pripravení nadviazať a udržiavať hodnotné kontakty nielen na tomto Summite, ale aj v bežnom živote. Pre účastníkov Summitu sme pripravili networkingovú aplikáciu, v ktorej si budete vedieť prejsť zoznam účastníkov a prostredníctvom “match-making-u” naplánovať stretnutie na konkrétny čas pri označených stand-by stoloch. Od 17:15 do 19:00 budete tak môcť rožširovať svoju sieť kontaktov či nadväzovať nové spolupráce. Celý program podujatia nájdete tu.